Sezonas izskaņā skaļi aizcirstas durvis.

13.11.

Jā, tieši tā varētu raksturot šīs sezonas pirmās līgas pēdējo spēli, pret piektajā vietā esošo Rīgas FS komandu. Lai arī pēdējā spēle abām komandām turnīra tabulā neko nedeva, nevienai komandai nebija iespēja nedz pakāpties, nedz nokrist kādu vietu zemāk. Protams, ja tiekās turnīra tabulā netālu esošas komandas, spriedze laukumā neizbēgama. Protams, spriedze jāiztur visiem, gan spēlētājiem laukumā, gan tiesnešu brigādei, gan skatītājiem. Jāatzīst, ka visi ar šo uzdevumu galā netika, jo liekas, ka valstī trūkst augstas kvalifikācijas tiesneši, lai pēdējo kārtu visas spēles aizvadītu vienlaicīgi, tas nozīmē, ka nav iespējas labākajiem soģiem tiesāt vairākas spēles. Interesants fakts: FK Tukums 2000 komandas spēlētājs Artūrs Ivanovs, sezonas laikā sakrājis 4 sarkanās kartiņas, un kāda sakritība, trīs no tām piešķīris viens soģis, kurš arī tiesājis tikai trīs mūsu komandas spēles, sakritība???. Tā teikt, Artūram 100 % statistika šajā rādītājā, protams sezonas pēdējā spēlē nebija izņēmums.

Jau ar pašu spēles sākumu, abas komandas parādīja, ka spēle būs asa un bez kompromisiem. Ja viena komanda cīnījās par katru laukuma centimetru saņemot brāzienus un sitienus, tad viesu komandas spēlētāju taktika bija žēloties un vaimanāt pie katras iespējas. Pirmajā spēles pusē, labākas vārtu gūšanas izveidoja tukumnieki, bet no spēles vārtus gūt diemžēl neizdevās. Līdz spēles 35 minūtē ar sitienu "a la Roberto Carloss" stilā, vārtus FK Tukums 2000 labā guva Aleksandrs Abramenko. Pēc vārtu guvuma spēle nedaudz nomierinājās, un bija skaidrs, ka spēlētāji attiecību nokārtošanu atliek uz otro puslaiku. Tā arī notika, viesi centās atspēlēties visiem līdzekļiem, gan ar futbola elementu palīdzību, gan aktiermākslu. Visas šīs darbības jau sāka atgādināt farsu, bet spēles tiesneši uz to iekrita, un 55 minūtē uzreiz divas !!! sarkanās kartiņas piešķīra FK Tukums 2000 aizsargiem. Palikuši divu vīru mazākumā, tukumnieki lielāko vērību pievērsa savu vārtu drošībai, kas viņiem izdevās lieliski. Pretinieki neprata izmantod divu cilvēku pārsvaru laukumā, vēl vairāk, pēc viena no retajiem pretuzbrukumiem, tukumnieki tika pie stūra sitiena. Lieliska piespēle Sandijam Jokstam, kurš ar galvu bumbu piespēlē Maikonam, kurš gūst vārtus. Visi tālākie FK Tukums 2000 aizsardzības bastionu uzlaušanas mēģinājumi cieta neveiksmi. Sezonas pēdējā spēlē, pret piektā vietā esošo komandu, 35 + minūtes spēlējot divu vīru mazākumā, mazākumā gūstot vārtus, sausā uzvara ar 2 - 0, vai tās nav skaļi aizcirstas durvis???