A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

FK-tukums

Lielisks sniegums Fragaria cup 2014.

08.07.

No 02. - 06. 07. Slovākijas pilsētā Prešovā norisinājās XIII starptautiskais bērnu un jauniešu futbola turnīrs Fragaria cup 2014, kurš šogad bija pulcējis 231 komandu, kas pārstāvēja 16 valstis. Dalību šajā lielajā futbola turnīrā kuplināja arī FK Tukums 2000 jaunie futbolisti, kuri pārstāvēja mūsu valsti U9, U10 un U12 vecuma grupās.


U12 vecuma grupā (15 komandas), kur komandas tika sadalītas 2 apakšgrupās, FK Tukums 2000 U12 komanda pirmo spēli aizvadīja pret Český lev - Union Beroun(CZ) komandu, rezultāts 1-1. Otrajā spēlē tika atzīts mājnieku komandas 1.FC Tatran Prešov(SK) pārākums ar rezultātu 1-2. Trešajā spēlē jaunie tukumnieku tikās ar spēcīgo ACS Tampa Corona Brasov(RO) vienību, un arī šajā spēlē tika slēgts draudzīgs neizšķirts 0-0. Nākamajā apakšgrupas spēlē mūsu puikas piekāpās KDUSSH-15 Kiev A(UA) jaunajiem kājbumbas meistariem ar rezultātu 0-4. Nonākuši neapskaužamā situācijā, lai turpinātu cīņu par medaļām, kā nākamie pretī tukumniekiem stājās FK Atlet Kiev B(UA) zēni, tukumnieki parādīja cīņassparu un vēlmi uzvarēt, un tika pie pirmās uzvaras šajā turnīrā ar rezultātu 2-0.  Pēdējā apakšgrupas spēlē pretiniekos FS Uzhgorod(UA) komandas zēni. Lieliskā cīņā mūsu puikas izcīnīja tik nepieciešamo uzvaru ar rezultātu 5-2, un četri vārti, lieliski spēli aizvadījušā, Rūdolfa Reingolca kontā. Pēc šī panākuma FK Tukums 2000 zēni nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, kur tika piedzīvots zaudējums 0-3 pret SDUSHOR 3 Pinsk(BY) komandu. Neskatoties uz to, ka FK Tukums 2000 U12 komandas zēni tikai pirmo reizi spēlēja "lielo" 11x11 futbolu, kluba treneri slavēja jaunos tukumniekus par spēles izpratni un parādīto sniegumu laukumā. Par turnīra godalgoto vietu ieguvējiem kļuva trīs FK Tukums 2000 apakšgrupas komandas, trešie Český lev - Union Beroun(CZ), otrie KDUSSH-15 Kiev A(UA), pirmie 1.FC Tatran Prešov(SK).


Jaunajiem tukumniekiem U10 vecuma grupā cīņu par uzvaru uzsāka 48 komandas. Apakšgrupu spēlēs FK Tukums 2000 jaunie zēni ar 4-1 pārspēja FAMT Prešov(SK), ar 2-0 uzvarēta ACS Tampa Corona Brasov(RO) komanda, ar 0-1 piekāpās SR-S GWIAZDA Ruda Śląska(PL) zēniem, mierizlīgumu 1-1 slēdza ar SDUSHOR 3 Pinsk(BY) jaunajiem futbolistiem, ar rezultātu 3-1 pārspēja FS Zinedine Uzhgorod(UA) komandu, ar 5-1 sagrāva DUSSH "Temp" Vinnytsia(UA) vienību, un ar 3-0 neatstāja nekādas cerības FK Galaktik Košice(SK) puikām. Nodrošinot otro vietu apakšgrupā, savā astotdaļfināla spēlē, jaunie tukumnieki ar 2-0 pārspēja NK Medvode(SL) slovēņu vienaudžus. Ceturtdaļfināla spēlē, kurā spēles gaitu kontrolēja tukumnieki, bet nevedās ar vārtu gūšanu, tika piedzīvots zaudējums pret FC Karpaty Lviv I.(UA) puikām ar rezultātu 0-1. Jāatzīmē, ka par U10 vecuma grupas uzvarētājiem kļuva ACS Tampa Corona Brasov(RO) puikas, kurus FK Tukums 2000 zēni pārspēja apakšgrupas spēlē.


Viskuplākais dalībnieku skaits uz šo turnīru bija pieteicies vienā no jaunākajām - U9 vecuma grupām. Kopumā šajā vecuma grupā par Fragaria kausu cīņu uzsāka 52 komandas no 11 valstīm. Lieliski savas prasmes uz citu jauno futbolistu fona demonstrēja FK Tukums 2000 jaunie futbolisti. Apakšgrupas spēlēs ar 5-1 tika pārspēta FC Fortuna Minsk(BY) vienība, ar 5-0 sagrauti SR-S GWIAZDA Ruda Śląska(PL) jaunie futbolisti, ar 8-0 KDUSSH-15 Kiev B(UA) puikas, ar 4-0 MFK Košice(SK) zēni, ar tādu pašu rezultātu 4-0 tika pārspēti arī CS FC Electrica 1869 Timisoara(RO) jaunie futbolisti, ar 7-0 cerību nebija SJFSSOR Uzhgorod C(UA) zēniem, draudzīgs neizšķirts 1-1 pret FC Karpaty Lviv I.(UA), ar 1-0 pārspēta mājnieku FAMT Prešov(SK) komanda. Šādi lieliski rezultāti, jaunajiem FK Tukums 2000 puikām ļāva ieņemt pirmo vietu apakšgrupā, un cīnīties par galveno turnīra trofeju. Astotdaļfinālā tika pārspēta Valmieras FK I.(LV) ar rezultātu 1-0, ceturtdaļfinālā ar 2-1 pārspēta CS Atletico Arad(RO) komanda, pusfinālā ar 4-0 sagrautas CS Junior Brasov(RO) zēnu cerības, tādejādi nodrošinot cīņu par Fragaria cup 2014 kausu. Finālspēlē jaunajiem tukumniekiem pretī stājās jau apakšgrupā pārspētā FC Fortuna Minsk(BY) vienība. Arī bērnu futbolā reizēm darbojas lielā futbola likumi - spēles sākumā, ar lielisku tālšāvienu trāpīts pa vārtu pārlikni. Mazo FK Tukums 2000 puiku cerības uzvarēt šajā lielajā futbola turnīrā pārsvītroja viens vienīgs vārtu zaudējums. Pēc zaudētajiem vārtiem tukumnieki vairs nespēja atgūties un nodemontrēt sev ierasto spēles ritmu, ko lieliski arī neļāva darīt finālspēles pretinieki. Kā liels panākums jāmin tukumnieka Iļjas Atligina iekļaušana turnīra "Stars of the tournament" sastāvā. Un nenoliedzami, vērtīgākā atzinība tika FK Tukums 2000 spēlētājam Martinam Štālam, kura sniegums futbola turnīra laikā U9 vecuma grupā tika atzīts par vislabāko, par ko turnīra organizatori pasniedza "Best player" atzinību.